T.C.

SÜLÜMENLİ  BELEDİYESİ

Yazı İşleri  Müdürlüğü

2018 YILI ETİK KOMİSYONU FAALİYET RAPORU

            Etik Kültürünün yerleştirilmesi ve geliştirilmesi, etik ilkeleriyle ilgili bilincin artırılması, farkındalık ve duyarlılık yaratılması amacıyla 25-31 Mayıs  tarihleri arasında düzenlenen Etik günü ve Haftası Başkanlığımız Etik Kurulu Komisyonu ve Belediye mali işler müdürü Başkanlığında 21.05.2018 tarihinde düzenlenen toplantıda alınan kararlarla ilgili olarak;

  1. Etik.gov.tr internet adresindin bilgi alınarak hafta ile ilgili duyurular ve etkinliklerin takibi sağlandı.
  2. Etik Kurallarına göre çalışılması ve yönetimin bu doğrultuda bilinçlendirilmesi açısından “Etik ilkeler ve Etik” haftasının anlam ve önemini belirten görsel afişlerle tüm personellerimizin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.
  3. Kamu Görevlileri Etik Davranış ilkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihten sonra Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi tüm personele imzalatılarak özlük dosyalarına konulmuştur. Göreve yeni başlayan personellere de görevlerine başladıkları tarihten itibaren imzalatılarak özlük dosyalarına konulmaya devam edilmektedir.
  4. Etik günü ve haftası ile ilgili 23.05.2018 Salı günü tüm personellerimize Belediyemiz bünyesinde bulunan düğün salonunda Mehmet EMİRDAĞ başkanlığında “Kamu Görevlileri ve Etik” konulu eğitim semineri düzenlendi.
  5. Etik günü ve haftası ile ilgili kurumumuzda yapılan etkinlikler eve görsel temaların Belediyemiz web sitesinde yayınlanmasının devamlılığı sağlandı.

 

   
© Sülümenli Belediye Başkanlığı